Circlle je česká značka udržitelného a eticky vyráběného sportovního oblečení inspirovaného jógou, která pomáhá řešit problémy napáchané fenoménem fast fashion, redukovat množství odpadu ve světových oceánech a nasměrovat přemýšlení společnosti blíže k cirkulárnímu systému.

Circlle Circlle
Circlle

Proč jsme vznikli?

Protože situace ve světě nejen sportovní módy začíná být neudržitelná.

Mainstreamové módní značky se sice na nátlak zákazníků začaly více zabývat etickou stránkou výroby a původem materiálů, mnoho z nich však s nálepkou „sustainable“ zachází jako s prázdnou marketingovou frází. Módní průmysl stále patří k oblastem podnikání s největším negativním dopadem na životní prostředí. Fenomén fast fashion umožnil západnímu světu nakupovat častěji a za nižší ceny než kdy dřív – avšak výměnou za tristní kvalitu života lidí, kteří oblečení vyrábějí. Podle zdrojů London College of Fashion nedosáhne více než polovina zaměstnanců v módním průmyslu na minimální mzdu. Móda má přímý dopad nejen na ty, které živí, ale i na svět kolem nás a jeho „wellbeing“. Jedním z témat, u kterých cítíme potřebu změnit stávající stav věcí, jsou plasty ve světových oceánech. Ročně se do oceánů dostane až dvanáct milionů tun plastů, z toho šestačtyřicet procent tvoří rybářské sítě. Circlle je naše cesta, jak se skrze etickou výrobu z regenerovaných materiálů těmto problémům postavit.

Circlle

Jak přemýšlíme?

Naše oblečení je a vždy bude zárukou nulových kompromisů v původu materiálů a etičnosti výroby.

Ohled na životní prostředí prostupuje všemi aspekty naší značky. Unikátní materiál ECONYL® pochází z Itálie, i když je možné obdobný materiál získat levněji v Asii – ale za cenu vyšší ekologické stopy při dovozu do výroby. Nitě rPet, které používáme, se vyrábí výhradně z recyklovaného plastu. A naše obaly jsou kompostovatelné. Naším cílem je posouvat hranice udržitelné módy a nasměrovat ji blíže k cirkulárnímu systému – od výroby až po dodání k vašim dveřím. Při vší pozornosti, kterou věnujeme co nejkvalitnějším materiálům a co nejšetrnější výrobě, nezapomínáme na estetickou stránku věci. Naše cesta bude úspěšná jen tehdy, když vám oblečení Circlle skvěle padne, osloví vás svým designem a budete se v něm cítit příjemně. 

Circlle

Hodnoty, které uznáváme

A kterými naše značka žije od materiálů přes výrobu až po doručení k vám domů.

Módní průmysl patří k oblastem podnikání s největším negativním vlivem na životní prostředí. “Moderní otroctví” je epidemií, která nám sice umožňuje nakupovat častěji za nízké ceny, avšak na úkor kvality a živobytí pracujících. Vytváří se až padesát kolekcí ročně, za levnou cenu, ale v horší kvalitě. Pouze dvě procenta pracujících v módním průmyslu dosáhnou na minimální mzdu.

Pouze 1 % všech textilních materiálů je recyklováno a znovu použito. Každý rok se do oceánu dostane až dvanáct milionu tun plastového odpadu. Čtyřicet šest procent tvoří zanechané rybářské sítě a ve zbytku je velké procento dalších pozůstatků rybolovu, jako jsou lana, pasti na úhoře, košíky a bedny.

Circlle je odhodlaný se tomuto problému postavit. Regenerováním plastu a dalšího odpadu v přírodě tvoříme oblečení na sport a aktivní život, které respektuje planetu.

Udržitelnost

Pro výrobu activewear používáme ECONYL® – regenerovaný nylon z rybářských sítí a dalšího nylonového odpadu. Kdykoliv můžeme, vyhýbáme se používání nových zdrojů. Udržitelní jsme i ve výrobě. Vyhýbáme se dovozu a najímání levné síly, která by musela pracovat v nehostinných podmínkách. Naše nitě rPet se vyrábí z recyklovaných plastů, používáme kompostovatelné obaly a design i výrobu držíme stoprocentně v Česku.

Transparentnost

Nemáme co skrývat. Oblečení navrhujeme tak, abychom vám mohli s čistým svědomím popsat jakoukoli fázi výrobního procesu.

Etičnost

Materiály i pracovní sílu bychom dokázali najít v Asii. Neetické zacházení se zaměstnanci a vyšší uhlíková stopa při dopravě jsou však něčím, co nechceme podporovat. Pracujeme jen s dodavateli a lidmi, které můžeme sami osobně navštívit.

Estetičnost

Určitě jste si všimli, že naše oblečení „nekřičí“. Držíme minimalistický design a loga přes celou nohavici nebo půlku trička u nás nikdy nenajdete. Věříme, že Circlle si kupujete pro sebe, ne pro své okolí.

Autenticita

Naše značka je od základů postavená na pracovních zkušenostech a akademických znalostech zakladatelky Natálie, nikoli na marketingové vlně udržitelné módy.

Navrženo s ohledem na přírodu, vyrobeno pro etické nošení

Používáme ty nejkvalitnější recyklované materiály, které respektují planetu a zalichotí každému, kdo je nosí. Pro maximum pohybu, estetiky a pohodlí.

Materiály

Více

Udržitelnost

Kdykoliv můžeme, vyhýbáme se používání nových zdrojů. Udržitelní jsme i ve výrobě. Vyhýbáme se dovozu a najímání levné síly, která by musela pracovat v nehostinných podmínkách. Naše nitě rPet se vyrábí z recyklovaných plastů, používáme kompostovatelné obaly a design i výrobu držíme stoprocentně v Česku.

Více
  • Oblečení, které miluje planetu
  • Oblečení, které miluje planetu
  • Oblečení, které miluje planetu