Circlle je česká značka udržitelného a eticky vyráběného sportovního oblečení inspirovaného jógou, která pomáhá řešit problémy napáchané fenoménem fast fashion, redukovat množství odpadu ve světových oceánech a nasměrovat přemýšlení společnosti blíže k cirkulárnímu systému.

Circlle

Proč jsme vznikli?

Protože situace ve světě nejen sportovní módy začíná být neudržitelná.

Mainstreamové módní značky se sice na nátlak zákazníků začaly více zabývat etickou stránkou výroby a původem materiálů, mnoho z nich však s nálepkou „sustainable“ zachází jako s prázdnou marketingovou frází. Módní průmysl stále patří k oblastem podnikání s největším negativním dopadem na životní prostředí. Fenomén fast fashion umožnil západnímu světu nakupovat častěji a za nižší ceny než kdy dřív – avšak výměnou za tristní kvalitu života lidí, kteří oblečení vyrábějí. Podle zdrojů London College of Fashion nedosáhne více než polovina zaměstnanců v módním průmyslu na minimální mzdu. Móda má přímý dopad nejen na ty, které živí, ale i na svět kolem nás a jeho „wellbeing“. Jedním z témat, u kterých cítíme potřebu změnit stávající stav věcí, jsou plasty ve světových oceánech. Ročně se do oceánů dostane až dvanáct milionů tun plastů, z toho šestačtyřicet procent tvoří rybářské sítě. Circlle je naše cesta, jak se skrze etickou výrobu z regenerovaných materiálů těmto problémům postavit.

Circlle

Jak přemýšlíme?

Naše oblečení je a vždy bude zárukou nulových kompromisů v původu materiálů a etičnosti výroby.

Ohled na životní prostředí prostupuje všemi aspekty naší značky. Materiály jako je ECONYL®, Q-NOVA®, a další, dovážíme z Evropy, i když je možné obdobné materiály získat levněji v Asii – ale za cenu vyšší ekologické stopy při dovozu do výroby. Nitě rPet, které používáme, se vyrábí výhradně z recyklovaného plastu. A naše obaly jsou kompostovatelné. Naším cílem je posouvat hranice udržitelné módy a nasměrovat ji blíže k cirkulárnímu systému – od výroby až po dodání k vašim dveřím. Při vší pozornosti, kterou věnujeme co nejkvalitnějším materiálům a co nejšetrnější výrobě, nezapomínáme na estetickou stránku věci. Naše cesta bude úspěšná jen tehdy, když vám oblečení Circlle skvěle padne, osloví vás svým designem a budete se v něm cítit příjemně. 

Circlle

Hodnoty, které uznáváme

A kterými naše značka žije od materiálů přes výrobu až po doručení k vám domů.

Módní průmysl patří k oblastem podnikání s největším negativním vlivem na životní prostředí. “Moderní otroctví” je epidemií, která nám sice umožňuje nakupovat častěji za nízké ceny, avšak na úkor kvality a živobytí pracujících. Vytváří se až padesát kolekcí ročně, za levnou cenu, ale v horší kvalitě. Pouze dvě procenta pracujících v módním průmyslu dosáhnou na minimální mzdu.

Pouze 1 % všech textilních materiálů je recyklováno a znovu použito. Každý rok se do oceánu dostane až dvanáct milionu tun plastového odpadu. Čtyřicet šest procent tvoří zanechané rybářské sítě a ve zbytku je velké procento dalších pozůstatků rybolovu, jako jsou lana, pasti na úhoře, košíky a bedny.

Circlle je odhodlaný se tomuto problému postavit. Regenerováním plastu a dalšího odpadu v přírodě tvoříme oblečení na sport a aktivní život, které respektuje planetu.

Udržitelnost

Pro výrobu activewear používáme ECONYL®, Q-NOVA® a další inovativní recyklované materiály. Kdykoliv můžeme, vyhýbáme se používání nových zdrojů. Udržitelní jsme i ve výrobě. Vyhýbáme se dovozu a najímání levné síly, která by musela pracovat v nehostinných podmínkách. Naše nitě rPet se vyrábí z recyklovaných plastů, používáme kompostovatelné obaly a design i výrobu držíme stoprocentně v Česku.

Transparentnost

Nemáme co skrývat. Oblečení navrhujeme tak, abychom vám mohli s čistým svědomím popsat jakoukoli fázi výrobního procesu.

Etičnost

Materiály i pracovní sílu bychom dokázali najít v Asii. Neetické zacházení se zaměstnanci a vyšší uhlíková stopa při dopravě jsou však něčím, co nechceme podporovat. Pracujeme jen s dodavateli a lidmi, které můžeme sami osobně navštívit.

Estetičnost

Určitě jste si všimli, že naše oblečení „nekřičí“. Držíme minimalistický design a loga přes celou nohavici nebo půlku trička u nás nikdy nenajdete. Věříme, že Circlle si kupujete pro sebe, ne pro své okolí.

Autenticita

Naše značka je od základů postavená na pracovních zkušenostech a akademických znalostech zakladatelky Natálie, nikoli na marketingové vlně udržitelné módy.

  • Oblečení, které miluje planetu
  • Oblečení, které miluje planetu
  • Oblečení, které miluje planetu