Contour_training

Tipy na udržitelné cvičení a zdravý přístup k životu.

Natália Krätsmar-Šmogrovičová

Contour_training

Pro nadšené sportovce i pro ty, kterým novoroční předsevzetí vydrželo až do února tady máme odměnu v podobě mnoha tipů na to, kde hledat inspiraci nejen na jógu, jak najít balanc nebo recept na udržitelný pohyb.

V době covidové je především pro začátečníky velmi těžké neztratit inspiraci pro každý další trénink a chuť se hýbat. Ruku na srdce, snazší je zajít na skupinovou lekci, zaposilovat si na strojích nebo chodit pravidelně cvičit s vlastním trenérem, který nám řekne, co a jak.  I proto se řada odborníků na sport a trenérů přesunula do online prostředí a snaží se svým svěřencům pomáhat i přes všechna nařízená opatření. Důležité však je nespoléhat se na ostatní a okolnosti, ale najít způsob, jak si zdravější přístup k pohybu ponechat po dlouhá léta.

Pro zachování zdravého přístupu ke cvičení je základ najít pohyb, který si zamilujete. Ať jsou to dlouhé procházky, běh, posilování, jóga, pilates. Prostě cokoliv. Když budete dělat něco, co nemáte rádi, nikdy to dlouhodobě nevydrží. 

Primární není vzhled ale zdraví. Nastavte si správný mindset. Vzhled je jen velmi pomíjivá věc, kterou ztratíme časem všichni. Cvičte pro zábavu, zdravé zažívání, metabolismus nebo klouby. 

Jezte. Důležitým aspektem udržitelného cvičení je dostatek živin. Nejde pouze o makroživiny jako jsou sacharidy, bílkoviny nebo tuky, ale také o ty mikro, mezi které patří vitamíny a minerály. Nezaměřujte se na to, co všechno z jídelníčku vynechat, ale naopak. co je potřeba zařadit. Tu pestrost si zamilujete. Nejsou vyloženě nezdravé potraviny, jen nezdravé množství. Proto nevynechávejte z jídelníčku tuky ani sacharidy. To vše vaše tělo opravdu potřebuje. Najděte si vyvážený jídelníček, který vyhovuje přesně vám. Někdo potřebuje k fungování více sacharidů, jiný tuků anebo bílkovin. Pokud neumíte naslouchat svému tělu, zkuste si nechat poradit od opravdového odborníka. Ne od pseudovýživových poradců a trenérů. Požadujte od vámi vybraného nutričního specialisty osvědčení, recenze a více než roční praxi. Investujte do sebe chytře.

Mýtus nového oblečení. Také víme, jak dokáže nový set na cvičení v momentálně trendy barvě přinést náboj a chuť do cvičení. Zkuste se však i v tomto směru zbavit odměn. Pořiďte si nadčasové, funkční, kvalitní a udržitelné oblečení, které vás nepřestane bavit ani po stém tréninku. Přesně takové kousky najdete u nás na circlle.cz. Módní trendy a výstřelky jsou stejně pomíjivé jako krása. 

Pro další tipy, jak na zdravý životní styl doporučujeme sledovat blog Aktin.cz

Teď už pár konkrétních tipů na cvičení a pohyb doma.

Pro všechny milovníky posilování doporučujeme Youtube kanál německé influencerky Pamely Reif, která občas překvapí i zkušené fitnesáky.

Pokud preferujete české kanály vyzkoušejte Fitness007 s komentářem.

Pro přínosné online jógové lekce a meditace, které vás přenesou do jiného světa sledujte Boho Beautiful nebo naše zakladatelka Natália