Tipy, kam na nejlepší vegetariánský brunch v Praze!

Tipy, kam na nejlepší vegetariánský brunch v Praze!

Anna Fenclová

Tipy, kam na nejlepší vegetariánský brunch v Praze!

Brunch – často skloňované slovo především na Instagramu během poslední několika let, fotografie očí přecházejících sladkých i slaných jídel, které byste snědli i úplně přecpaní. Věděli jste, že brunch, neboli snídani pro spáče vymysleli v Anglii již na konci 19 a představuje spojení anglických slov breakfast (snídaně) a lunch (oběd).

Většinou máte během většinou možnost vyzkoušet několik unikátních chodů, které jsou na pomezí snídaně a obědu. Velmi často se jedná o různé variace vajíček, kaší, sendvičů, toustů nebo lívanců a palačinek. Takže pozdní nedělní vstávání a ospalé dopoledne chce jediné: doplnit energii na vydatném brunchy. Přinášíme vám naše vegetariánské tipy. Instafriendly prostředí zaručeno!

Etapa

Naše srdcovka. Nejen nedělní brunch si můžete vychutnat v Etapě v Karlíně. Snídaně pro spáče totiž nabízí každý den. Takže pokud po nečekané párty ráno dostanete vlčí hlad. Ukojte ho v KarlíněVybírat můžete ze sladkých a výživných granol s jogurtem, loupákových žemlí, nebo míchaných vajec s koriandrem a chilli.

Café Letka

Pokud jste z Letné nesmíte minout Café Letka. Jejich nedělní brunch začíná v 9:00 a trvá až do 14:00. Takže nezklame ani opravdové spáče. Doplnit energii můžete podzimní ovesnou kaší, oříšky a arašídovým máslem. Menu se mění každou neděli, tak je nezapomeňte sledovat zde.

Cafefin

Nejen na asijské speciality vyzkoušejte v Cafefin. Pokud dáváte přednost osvědčené klasice ve formě Avokádového chlebíku s vajíčkem, tak vás nezklamou. Pro milovníky sladkého domácí granola s limetovým jogurtu, která nasytí a uspokojí vaše mlsné jazýčky.

Café Louvre

Téměř v srdci Prahy zakuste klasiku a českou klasiku v Cafe Louvre. Čerstvá pomerančová šťáva vás zbaví kocoviny, vejce na hniličko s čerstvým smetanovým sýrem a domácím pečivem vám dodají zase potřebnou energii. Vyhlášené jsou také jejich lívancem s malinovým rozvarem.  Ochutnat můžete i Francii v křupavých croissanty plněný vejci. Zde si musíte trochu přivstat podávají je jen do 11:00.

 

Tak kam tuto neděli zajdete vy?