Pro vaše spokojenější já věnujte v únoru čas sami sobě

Pro vaše spokojenější já věnujte v únoru čas sami sobě

Anna Fenclová

Pro vaše spokojenější já věnujte v únoru čas sami sobě

Pro většinu lidí je únor obyčejným zimním měsícem. Pro jiné je obdobím lásky. Zkuste nejen letos z února udělat čas sebelásky a poznáním sebe sama. Protože pokud neznáte a nemilujete sami sebe, nemůžete mít šťastné vztahy ani s naším okolím. A víme, že spokojené nás nedělají věci ale lidé a vztahy kolem nás.

Víte, jaký je nejčastější důvod rozchodů prvních lásek? Není to ani tak nezkušenost, ale spíše neznalost sebe sama. Člověk v pubertálních letech ještě neměl možnost objevit všechna zákoutí své duše, své sny, touhy a představy. Dával přednost svému partnerovi a společným zážitkům. Postupem času a získáváním životních zkušeností většina lidí začne zjišťovat, co má rád, kam chce v životě směřovat a jak žít. Při objevování světa a sebe sama se tak velmi často cesty velmi mladých partnerů rozejdou. Poznávání sebe sama můžete brát tedy i jako investici do vašich budoucích vztahů.

Jak na to?

Objevování svého vnitřního prostoru je běh na dlouhou trať. Nečekejte, že se vám to povede za měsíc. Měli bychom se o to snažit po na celý život, protože se vyvíjíme a my musíme velmi dobře sledovat, kam směřuje naše duše a sdílet tyto změny i s partnery. Poznávat sebe sama můžete ale jen tak, pokud budete umět jen čas sami se sebou, pokud si dokážete věnovat si dostatek času na aktivity, které máte rádi a na zkoušení nových věcí.

Dělejte si radost, ale nebuďte sobečtí.

Určitě je potřeba dělat si radost ale myslete na to, že byste neměli dělat nic na úkor ostatních. Neubližujte lidem kolem sebe a pamatujte, že i lidé kolem vás potřebují čas a trpělivost vnímat vaše změny a sny.

Naše tipy

  1. Vypněte mobil, vypněte počítač a spojte se jen sami se sebou. Jděte na procházku a nechte čerstvý vzduch osvěžit nejen vaše tělo ale i mysl. I těžké situace budou ihned jasnější.
  2. Zajděte si na jógu. Milujete pohyb a ten příjemný pocit po něm. Jóga vám dá nejen to, ale uklidní i vaši mysl. Otevře jí nové možnosti. Nechte se vést pohybem.
  3. Vezměte batoh a vyrazte za dobrodružstvím. Uvidíte, jak osvobozující je to pocit. Uvidíte, jak vás cestování o samotě posune dále a otevře vám nové cesty a obzory, které jste doposud neviděli.
  4. Vyzkoušejte meditaci. Pokud nevíte, jak na to. Vyzkoušejte vedený meditační kurz.
  5. Zajděte si na masáž. Tělo i mysl vám poděkuje.
  6. Začněte si psát deník pro vaší sebereflexi.

Neodkládejte již sami sebe na vedlejší kolej a začněte ještě dnes!