Malé české značky a podniky, které stojí za to podpořit

Malé české značky a podniky, které stojí za to podpořit

Anna Fenclová

Malé české značky a podniky, které stojí za to podpořit

#malynakupvelkapomoc

Troufám si říci, že koronavirová krize se dotkla už opravdu každého z nás. Omezení pohybu venku, společenského i pracovního života musí dodržovat každý z nás. Otázku toho, kdo se pravidly řídí a kdo ne, ponechám stranou i to, zda jsou nařízení správná či ne, také s radostí přenechám odborníkům. To, co se nás všech však týká je otázka dopadu restrikcí na podniky a firmy kolem nás.  Možná se nám zdá otázka uzavření obchodů a restaurací jako malichernost, bez které se dokážeme chvíli obejít, ale pro mnoho firem jde o otázku přežití a možnost dát svým zaměstnancům plat. Zapojte se tedy do iniciativy #malynakupvelkapomoc, která se šíří Instagramem již od jara a podpořte firmy, které za to opravdu stojí.

Ještě, než se pustíme do mých tipů, ráda bych zmínila, že ekologie a uvědomělý nákup by měl být vždy vyšší prioritou než jen impulzivní pomoc značkám a firmám. Samozřejmě se jedná o záslužný a důležitý čin, ale myšlenka na životní prostředí a udržitelnost by měla být tomu nadřazená. Pokud si koupíme deset triček, které vůbec nepotřebujeme a neunosíme je, pomůžeme tím sice naší oblíbené firmě či značně, ale ublížíme naší planetě a životnímu prostředí. Bez života kolem a přírody kolem nás nebudeme přeci mít vůbec nic. Zamyslete se prosím tedy i mimo iniciativu #malynakupvelkapomoc nad každým nákupem, který provedete. 

Teď už ale dost ekologických výzev. Níže vám přináším několik mých tipů na značky, které si pomoc opravdu zaslouží.

ONEST 

ONEST je 100% přírodní česká značka pečující kosmetiky, která je přesvědčená o tom, že “přírodní” ještě pořád může znamenat bez jakýchkoli umělých přísad a “krásné” se obejde bez zbytečných slov a ovací.

ONEST. CIRCLLE. Udržitelná kosmetika, sustainable beauty

Produkty ONEST vznikají ručně, v malých sériích v České republice a dají se koupit v kamenné prodejně Ingredients store, ta je samozřejmě z důvodu nařízení vlády uzavřena. Podpořit je tedy můžete nákupem online. Pokud tedy hledáte účinnou, přírodní, českou kosmetiku, vyzkoušejte ONEST. Jejich krémy, čistící gely a olejíčky budou balzámem nejen pro váš obličej, ale i duši.

 


LÍČÍRNA 

Zrodila se z lásky k přírodě a touhy podporovat společnosti a firmy přinášející zdravý životní styl, zodpovědnost a respekt k přírodě i lidskému tělu. Líčírna je zárukou kvalitních a přírodních produktů.Líčírna. Circlle. udržitelná kosmetika. sustainable beauty

NILA STORE

Pokud hledáte některý vysněný módní a zároveň udržitelný kousek do vašeho šatníku doporučujeme značku NILA. Nenabízí pouze módu, ale doplňky a lifestylové produkty té nejvyšší kvality. Všechny produkty jsou vyrobené šetrným způsobem k přírodě a za spravedlivých podmínek. Vybírejte tedy pečlivě, ať vám váš nový kousek dělá radost, co nejdéle to jde.

Nila Store. udržitelná móda, sustainable fashion. Circlle

NAMASTERY

Zavření fitness a jógových center je ránou pro nás všechny. Nepřestávejte se hýbat, podpořte některé vaše oblíbené studio a připojte se na streamovací jógovou lekci.

 

CIRCLLE YOGA PATREON

Podpořit nás můžete i jinak než nákupem oblečení, a možná na to ani teď nemáte finance. Ať už jste chodili na naši CIRCLLE YOGA nebo ne, chceme Vám poskytnout bezpečné místo, kde můžete vypnout a prohloubit své fyzické i mentální dovednosti.  Nově tedy můžete nalézt lekce CIRCLLE na Patreonu. Připojte se k nám a podpořte nás i jinak, než koupí oblečení. Užijte si hravé flows, kombinace jógy s prvky pilates, ale i jiné dynamické lekce.