Knihy, díky kterým získáte nový pohled na život

Knihy, díky kterým získáte nový pohled na život

Anna Fenclová

Knihy, díky kterým získáte nový pohled na život

Pravděpodobně každý z nás chce žít šťastný život. Nicméně pro každého to znamená něco jiného. Každý od naplněného života očekává odlišné věci. Jenže je potřeba si uvědomit, že štěstí je pouze stav mysli a záleží jen na nás, co nás do tohoto stavu dokáže dostat. U někoho jsou to hmotné věci, které ho dělají šťastným tak nějak instantně a pro jiné je to například čas strávený s rodinou, v umělecké galerii nebo kdekoliv jinde na světě.  Vydejte se na vzrušující cestu objevování sebe sama a hledání šťastného života. Pomoci vám s tím mohou dokonce i knihy.

Většina sebe rozvojových knih se snaží se dostat mysl lidí na úroveň, ve které umí lépe vnímat svět a sami sebe, své vzorce chování, strachy a stereotypy, ve kterých žijí. Rádi bychom vám představili pár knih, který nás v Circlle nějak zasáhly.

Anna Fenclová

Muž, který chtěl být šťastný, Laurent Gounelle

Mým velmi oblíbeným autorem píšícím stravitelnou formu sebe rozvojových knih je Laurent Gounelle. Jedná se o francouzského spisovatele a neuro lingvistu v jedné osobě. Rád cestuje po světě a setkává se s výjimečnými lékaři a léčiteli, ať už jde o americké experty v oblasti neurologie a neurolingvistiky, peruánské šamany nebo balijské mudrce. Jeho první knihou je Muž, který chtěl být šťastný, která vypráví příběh muže, který za pomoci balijského mudrce hledá ve svém životě štěstí. V této knize je cestou ke štěstí především poznání sebe sama. Protože dokud nepoznáte vlastní nastavení, sny a chtíče, tak jich nemůžete nikdy dosáhnout. Důležitá myšlenka, která mi utkvěla v hlavě je, že pokud se nám něco nelíbni a nechceme, aby se nám nelibost děla stále a stále dokola, musíme pro to něco udělat. Zní to tak banálně, ale velké množství lidí si stěžuje stále na ten samý problém, aniž by se ho snažili vyřešit.

 

Bůh chodí po světe vždycky inkognito

Kniha velmi jasným způsobem otevírá cestu do nitra a k úvahám o nás samotných. Popisuje zbytečné strachy, zábrany a naučené chování, která nám brání vybočit z cesty a najít nový a uspokojivější směr života. Radí, jak se vymanit ze stereotypů, které omezují náš život a jak poznat sebe sama. Nejčastěji jsme to my samy, kdo nám brání žít ve štěstí a naplněném životě.

Denisa Žideková

Mnich, který prodal své Ferrari, Robin Sharma

Mnich, který prodal své Ferrari, je kniha, která vyšla již před patnácti lety ale i přesto je stále aktuální a trefná pro dnešní dobu. Vypráví příběh o Julianu Mantle, špičkovém právníkovi, jehož ohromný materiální úspěch zakrýval prázdnotu v jeho nitru. Kniha má jednoduché, ale mocné poselství naděje a je plná inspirace. Tento mezinárodní bestseller srozumitelně a s lehkostí odpovídá na nejdůležitější otázky života a také nabízí praktické rady, které pomáhají získat prosperitu, vitalitu, štěstí a vnitřní klid. Mně osobně se tato kniha pomohla dostat přes velmi těžké období a dala mi na mou situaci úplně jiný pohled.

Unlocking Us with Brene Brown on Spotify

Sice se nejedná o knížku, ale věřím, že tento podcast vás, stejně tak jako mě, bude každý den inspirovat a vykouzlí vám úsměv na tváři. Vede ho americká profesorka Brene Brown, která si k sobě zve hosty, s nimiž diskutuje o životě, vztazích, odvaze a smyslu života. Je z ní cítit autenticita, čímž si získala mou důvěru. Každý si tam určitě najde epizodu, která mu dá něco do života.

Můj oblíbený citátat od Brene je “Let go of who you think you’re supposed to be; embrace who you are.

Pokud si budete chtít knížky zakoupit, doporučujeme udržitelnější variantu Reknihy, kde nabízí knihy z druhé ruky ve skvělém stavu.