Jaké jógamatky sladíš se Circlle? Tip na 3 české eco-friendly značky

Jaké jógamatky sladíš se Circlle? Tip na 3 české eco-friendly značky

Veronika Bečková

Jaké jógamatky sladíš se Circlle? Tip na 3 české eco-friendly značky

Skvěle padnoucí a navíc i vypadající oblečení na jógu už máš. Dokonce je i etické a eco-friendly. Teď už ti chybí jen ta podložka na jógu. A tu chceš mít taky krásnou a co nejvíc eco-friendly, to je jasný. O třech značkách vyrábějících přesně takové podložky se dočteš právě tady. Většina jóga matek není vyráběná v Evropě, ale v Asii, tyto lokální značky ale mají alespoň dobré úmysly a třeba se jednou budou vyrábět i přímo u nás.

 

Ananasana

Jógamatky od této Brněnské značky rozzáří celou tvou jógovou praxi. Jsou plné barev a všechny designy jsou v limitovaném počtu. Jsou tedy opravdu originální, a originální prostě bejt chceš, žejo. Jsou složeny ze dvou vrstev a prý zaručeně nekloužou, ať už se při té hot józe zpotíš, jak chceš.Všechny jógamatky jsou 100% recyklovatelné, vyrobené z přírodní gumy a recyklovaného mikrovlákna, barvené sojovými barvami. A barvami se na nich rozhodně nešetří. Vybrat si taky můžeš ze tří různých tlouštěk. Pokud ti tedy při slovech „neobvyklost“, „barevnost“ a „zaručená originalita“ takzvaně vstávají chloupky na rukou, zkus Ananasanu.

 

Dhaara

Dhaara v překladu znamená nepřetržité plynutí. A o plynulost mezi pozicemi nám v józe dost jde. Dhaara nabízí hned několik druhů jógamatek. Můžeš si vybrat z podložek vyrobených z ekologického šetrného materiálu, konkrétně z přírodního kaučuku a jemného recyklovaného mikrovlákna. Jestli jsi milovník opravdu přírodních materiálů, mají pro tebe podložky z korku. Shrnula bych je větou „v jednoduchosti je krása“. Mimo ně nabízí ještě 100% recyklovatelné podložky z přírodního kaučuku a bavlny. Ty se bez jakýchkoli zbytků rozloží a během jejich výroby nebyly použity žádné toxické látky nebo lepidla. To zní fajn, že?

Dhaara nabízí jógamatky ve třech tloušťkách, a navíc s krásnými designy, které pohladí na duši. Z každé prodané podložky věnuje 25 Kč Člověku v tísni a nebrání se ani jiné pomoci druhým. Kromě toho, že je jejich výroba eco-friendly, tíhnou k etičnosti. A to se nám líbí.

 

Aryama

Jógamatky značky Aryama se nesou hlavně v duchu korku. Korek je vysoce antibakteriální, pochází z obnovitelných zdrojů, protože se sklízí z horní vrstvy kůry stromu, která se neustále obnovuje. Podložky se dají recyklovat, a dokonce i kompostovat. Navíc při jejich výrobě nebyly použity žádné toxické látky. Designy jsou jednoduché a oku příjemné.Jestli často cestuješ, vybereš si z množství podložek cestovních. Materiál je taktéž přírodní – kaučuk a mikrovlákno z recyklovaných lahví. Podložky jsou velmi tenké a lehké, přitom nekloužou. Na výběr máš z velkého množství designů. Na konec nabízí Aryama jednu podložku s vesmírným designem, vyrobenou z přírodního kaučuku a mikrovlákna. Jak jinak, neklouže, je eco-friendly a bez toxických látek. Tak, jak to máme rádi.

 

Podporovat lokální prodejce je důležité a nám to dělá radost. Myslíme si, že pro krásné a kvalitní věci není třeba chodit daleko. Ne nadarmo se přece říká „zlaté české ručičky“. Ještě raději bychom ale podporovali lokální výrobu a doufáme, že se v budoucnu budou matky vyrábět v Evropě či přímo v České republice.