Jak se smířit s koncem léta s nepropadnout podzimnímu splínu?

Jak se smířit s koncem léta s nepropadnout podzimnímu splínu?

Anna Fenclová

Jak se smířit s koncem léta s nepropadnout podzimnímu splínu?

Léto se s námi pomalu, ale jistě loučí a za pár dní nás s nástupem září pohltí nová sezóna, nový začátek. Večer ulehneme s vůní letní noci a ráno nás při cestě do práce bude ovívat chladný podzimní vítr. Všichni se vracíme do zajetých kolejí denního stereotypu a letní šaty vyměníme za pracovní košile. Jak tento návrat do šedi všedních dní překonat a vyhnout se podzimnímu splínu? Mám pro vás pár velmi jednoduchých tipů.

Dejte si sami sobě čas

Zkuste si na tento přechod dát, co nejvíce času. Máte možnost pracovat občasně na homeoffice? Z počátku ho využívejte, co to jde a docházejte do kanceláře obden a pomalu přidávejte. Vím, že v září chtějí všichni všechno, kampaně se spouští a na Vánocích se musí především vydělat. Zkuste však na tohle na chvíli zapomenout, a především na začátku pracovat opravdu pouze 8 hodin a po práci si dejte čas na oblíbené aktivity.

Všechno si rozplánujte

Snazší vstup do nové sezónu vám umožní i rozsáhlé plánování, jak pracovních dní, tak těch volných. Zajistíte si tak, že nebudete ve stresu a stihnete vše, co jste chtěli. Mě se například o moc lépe plánuje, když si pořídím nový diář a úhledně v něm tvořím své budoucí dny.

Rozmazlujte se

Mezi vaše oblíbené aktivity může patřit téměř cokoliv. Zkuste si opravdu najít čas sami na sebe. Dojděte si třeba na masáž, nevynechávejte jógu a další oblíbené cvičení. Od věci není ani meditace. Stačí prostě chvíli sedět a nic nedělat, nemyslet na to, co je třeba. Soustředit se na vůně a barvy kolem vás… Udělejte si radost, ale nepodléhejte marketingovým trikům a letním výprodejům. Konec léta se vám bude lépe snášet, když si ale pořídíte váš vysněný kousek, na který číháte už několik měsíců, a nikoliv nekvalitní produkt ze slev.

Vyrazte do lesa o víkendu

Víkend věnujte sobě, svým blízkým a výletům! Vytřískejte z babího léta maximu! Vyrazte do lesa na houby a načerpejte novou energii.

Těšte se na Vánoce

Nevnímejte pouze povinnosti, které s podzimem přichází, užívejte si i přítomnost, která během podzimu nabízí neuvěřitelné barvy, brzkou svěží mlhu a vůni listí všude kolem nás. Odměnou za to všechno vám budou krásné Vánoce s vašimi blízkými. Užívejte si ten nádherný cyklus našich životů, každý rok, s každou změnou.

Vaše Anna